رییس جهاد دانشگاهی کشور و سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در دیدار با پژوهشگران و اعضای سازمان جهاددانشگاهی استان یزد، جهاددانشگاهی را زیست بوم نوآوری نخبگان ایران خواند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و هنر، «روح الله دهقانی فیروزآبادی» صبح امروز ۲۹ شهریورماه در دیدار با پژوهشگران و اعضای سازمان جهاددانشگاهی استان یزد اظهار کرد: جهاددانشگاهی باید دوباره به ساحتی بازگردد که نخبگان و نوآوران کشور بتوانند در این محیط زندگی و برای رشد و توسعه کشور تلاش کنند و در این مسیر باید تمام عزم و جزم خود را به کار گیریم تا جهاددانشگاهی به جایگاه رفیع خود دست یابد.

وی با اشاره به تامین زیرساختهای  زیست بوم نوآوری نخبگان ایران از سوی جهاددانشگاهی قبل از پایه ریزی این زیرساختها از سوی مدیران و دلسوزان کشور در این سالها، گفت: انتظار می‌رفت که با توجه به سرعت گرفتن توسعه دانش و رشد فناوری‌ها و اهتمام بیشتر به این حوزه در مناسبات جهانی طی دهه های اخیر، جهاددانشگاهی به عنوان رابط بین علم و جامعه پیشتازتر از سایر بخش‌ها باشد.

رئیس جهاددانشگاهی کشور اظهار کرد: این که به جهاددانشگاهی باور دارم تنها یک حرف نیست بلکه آن را از مهمترین راهکارهای اساسی اقتصاد دانش بنیان کشور می‌دانیم چرا که با زیست و بوم ما نیز همزیستی دارد لذا تاکید داریم این نهاد باید به جایگاه مورد توجه رهبر معظم انقلاب برسد.

​سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که در زیست بوم فناوری کشور اجزا زیادی اعم از پارکها، مراکز رشد،شتابدهنده و صنایع و دیگر بخش‌ها فعالیت دارند، اولین اقدام را اتصال منظم آنها به یکدیگر برای رقم خوردن اتفاقی خوب در این حوزه دانست.

«محمدرضا دهقانی» رئیس جهاددانشگاهی استان یزد نیز در این دیدار با بیان این که جهاددانشگاهی یزد از اوائل دهه ۷۰ شکل گرفته و طی چند دهه گذشته به تدریج فرایند رشد خود را حفظ کرده است، گفت: این نهاد در استان یزد فراز و فرودهای زیادی را طی کرده ولی امیدوار به آینده است و امیدواریم با حمایت مدیریت جدید این نهاد در کشور در گام دوم انقلاب نقش شایسته‌تری را در کشور ایفا کنیم.

وی ترسیم جایگاه والای جهاددانشگاهی در این دوره را اتفاقی بزرگ خواند و از این که جهاددانشگاهی به عنوان زیست بوم نوآوری نخبگان ایران معرفی شده است، ابراز خرسندی کرد.

وی خواسته امروز جهادگران جهاددانشگاهی را استقامت و تداوم این نهاد در کشور خواند و گفت: امیدواریم مشکلات جهاددانشگاهی استان که قبلاً به صورت حضوری و مکتوب به ریاست جهاددانشگاهی کشور گزارش شده است با حمایت‌های موثر مسئولان جهاددانشگاهی کشور و مدیران استان مرتفع شود.

دهقانی در پایان نیز خاطرنشان کرد: حضور یک یزدی در راس مدیریت جهاددانشگاهی کشور باعث افتخار ماست و حضور یک جهادگر از جهاددانشگاهی در صدر معاونت علمی ریاست جمهوری مایه مباهات است که در این باره آرزوی توفیق روزافزون را برای ایشان داریم.