در مراسم چهل و دومین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی با حضور دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی رییس جهاددانشگاهی از سرپرست پشتیبانی دانشگاه علم و هنر تقدیر به عمل آمد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و هنر، در مراسم چهل و دومین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی با حضور دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی رییس جهاددانشگاهی، معاونان این نهاد و روسای واحدهای سازمانی امروز سه شنبه 4 مردادماه با معرفی جهادگران نمونه این نهاد تقدیر به عمل آمد.

دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی رییس جهاددانشگاهی در این مراسم با بیان اینکه امسال به دلیل قرار گرفتن 16 مرداد ماه در دهه اول ماه محرم و تقارن آن با روز تاسوعای حسینی(ع)، این مراسم زودتر از موعد مقرر برگزار شد، ضمن تبریک سالروز تشکیل جهاددانشگاهی گفت: پس از انقلاب اسلامی، کارِ گروهی در حوزه علم توسط جهاددانشگاهی معنا گرفت‌. این نهاد توانسته است الگوی مناسب در حوزه فناوری، نوآوری و اندیشه باشد. این نهاد به نحوی عمل کرده است که یک الگوی مناسب در حوزه علم نافع باشد.

رییس جهاددانشگاهی به مساله دانشگاهی بودن جهاددانشگاهی اشاره کرد و گفت: در انقلاب مفاهیمی از جهاد گسترش پیدا کرد. برای مثال جهاد سازندگی، جهاد کشاورزی و... . یکی از مقدس‌ترین مفاهیمی که همیشه مورد توجه رهبر انقلاب بوده و به طور خاص حمایت شده جهادانشگاهی است.
وی ادامه داد: در اینکه مفهوم دانشگاه را به مفهوم جهاد وصل کنیم، دانشگاه صرفا یک مکان فیزیکی و آموزشی نیست بلکه دانشگاه به عنوان هویت علم، فرهنگ، نوآوری و خدمات جدید و زیست بوم نخبگان کشور مطرح است؛ بنابراین وقتی در مورد جهاددانشگاهی حرف می‌زنیم باید بتوانیم در این سازمان و سیستم نظامی را برپا کنیم که بتواند یک زیست بوم و محلی برای زندگی و رشد و نمو تمام نخبگانی که به کشور علاقه دارند، باشد؛ نخبگانی که حاضرند با حرکت خستگی ناپذیر و جهادی و مبارزه با دشمن در مسیر خدا به رشد کشور کمک کنند.

مراسم گرامیداشت چهل و دومین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی با تقدیر از جهادگران نمونه این نهاد همراه بود که در این میان سرپرست پشتیبانی دانشگاه علم و هنر «دکتر مهدی یزدیان» بعنوان جهادگر نمونه با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.