مراسم بزرگداشت چهل سالگی جهاددانشگاهی و تقدیر از جهادگران نمونه‌ی کشوری از طریق استودیوی مبین سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاددانشگاهی به‌صورت مجازی و ارتباط زنده با واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و هنر، مراسم بزرگداشت چهل سالگی جهاددانشگاهی و تقدیر از جهادگران نمونه‌ی کشوری امروز (چهارشنبه، 15 مرداد) از طریق استودیوی مبین سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاددانشگاهی و با حضور دکتر حمیدرضا طیبی رییس این نهاد به همراه معاونان، دو تن از اعضای هیات امنا و مدیرکل حوزه‌ی ریاست جهاددانشگاهی در محل استودیو به‌صورت مجازی و ارتباط زنده با واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی برگزار شد.

دکتر حمیدرضا رییس جهاددانشگاهی در این مراسم با یادآوری خاطره‌ی شهدای این نهاد و امام راحل(ره)،  با تاکید بر این‌که توجه به جوانان و به‌ویژه دانشجویان و تبدیل خیل کثیری از آن‌ها به کارشناسان و محققان و مدیران متخصص و متعهد و انقلابی در تراز تحقق اهداف توسعه‌خواهانه‌ی جمهوری اسلامی ایران باید با شدت بیشتری در اولویت برنامه‌ریزی ما قرار گیرد، افزود: این مهم باید توسط معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی در تعامل با سایر معاونت‌ها، برنامه‌ریزی، مدیریت و اجرا شود.

وی با تاکید بر این‌که آموزش و اشتغال عرصه‌ی دیگری از توانمندی‌های جهاددانشگاهی است که نقش بسیار کلیدی در تربیت جوانان کشور دارد، افزود: این موضوع نقش مهمی در تربیت جوانان کشور در بستر آماده‌ی این نهاد و در تعامل با حوزه‌های فرهنگی، پژوهش و فناوری، اشتغال و تجاری‌سازی دارد و باید آن‌ها را هوشمندانه متناسب با نیازهای چهل ساله‌ی دوم انقلاب تربیت و مدیریت کنیم.

وی در پایان بیان کرد: عزت امروز جهاددانشگاهی حاصل اتکال به خداوند، خودباوری و تلاش و مدیریت جهادی در تقاطع سه عنصر ایمان، علم و عمل بوده است و ضامن موفقیت این نهاد در ادامه‌ی مسیر حرکت خود نیز حفظ و پاسداشت همین فرهنگ است. مباحث مهم مرتبط با برنامه‌ریزی‌ها و حوزه‌های کاری را به امید خدا در جلسه‌ی قاعدتا مجازی با روسای محترم واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی مطرح می‌کنیم.

آیین چهل سالگی جهاددانشگاهی با چند ارتباط تصویری زنده با واحدهای سازمانی این نهاد که نماینده یا نمایندگانی در فهرست جهادگران نمونه‌ی کشوری داشتند برگزار و در این میان از عضو هیات علمی دانشگاه علم و هنر «دکتر محمود اشعاری» بعنوان جهادگر نمونه  با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.