اطلاعیه ثبت نام و انتخاب رشته در دوره‌های کاردانی در سال 1400

پیرو اطلاعیه مورخ 99/11/20 به اطلاع متقاضیان پذیرش در دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفهای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیر انتفاعی در سال 1400 می‌رساند که «سامانه ثبت‌نام و انتخاب رشته» به صورت اینترنتی از روز یکشنبه مورخ 30-03-1400 تا روز یکشنبه مورخ 06-04-1400 فعال میشود. بر این اساس ضرورت دارد که متقاضیان در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق«دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته» وفراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، به درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی:  www.sanjesh.orgمراجعه و نسبت به ثبت‌نام در سامانه اقدام کنند. با توجه به اینکه ثبت‌نام و انتخاب‍رشته همزمان در یک مرحله انجام می‌شود، متقاضیان می‍بایست با توجه به رشته محل‍های اعلام شده در «دفترچه راهنمای ثبت‍نام و انتخاب رشته» نسبت به انتخاب و درج رشته محل‌های مورد علاقه خود در «سامانه ثبت نام و انتخاب رشته» اقدام کنند.

شرایط ثبت‌نام:‌

الف) دارا بودن گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید در یکی از رشته‌های‌شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و یا دیپلم فنی و حرفه‌ای دوره چهار ساله (نظام قدیم) و یا اخذ مدرک متوسطه  در یکی از رشته‌های مذکور تا پایان شهریورماه 1400

ب)متقاضیانی که در ردیف پذیرفته شدگان نهایی یکی از کدرشته‌های مشخص شده در این دفترچه قرار گیرند و پذیرش آنها برای نوبت اول می باشد،ولی تا پایان شهریور ماه سال 1400موفق به دریافت دیپلم یاگواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه در رشته مورد نظر نشوند، قبولی ایشان ملغی و اجازه ثبت‌نام نخواهند داشت.

ج)انتخاب رشته در رشته های متناسب با دیپلم و مطابق جدول شماره 5  دفترچه راهنمای ثبت نام باید انجام گیرد. در صورت قبول شدن در رشته غیر مرتبط با دیپلم، قبولی داوطلب لغو خواهد شد.

د) پذیرش دانشجو در 15 کد رشته با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) و بر اساس معدل کل دیپلم انجام خواهد شد. (مطابق جدول3) و در 5 کد رشته با آزمون خواهد بود. (مطابق جدول 4 دفترچه راهنمای ثبت نام)

 

رشته های دانشگاه علم و هنر در دوره‌های کاردانی نظام جدید سال تحصیلی 1401-1400:

ردیف

کد رشته محل

نام رشته

نحوه پذیرش

1

1850

الکتروتکنیک

با آزمون

2

2722

کامپیوتر ـ نرم افزار

با آزمون

3

5104

معماری

بدون آزمون

4

6049

حسابداری

با آزمون

5

7215

فتوگرافیک ـ گرافیک

بدون آزمون