دانشجویان گرامی مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و هنر

با توجه به شرایط پیش آمده در خصوص بیماری کرونا، شرایط دفاع بر خط( آنلاین ) طبق دستورالعمل و راهنمای پیوست فراهم گردیده است. لذا توصیه می گردد دانشجویان گرامی راهنمای پیوست را با دقت مطالعه و براساس آن اقدام نمایند. همچنین دانشجویان محترم لازم است پیش از تکمیل فرمهای مربوطه به نکات ذیل توجه نمایند:

 1. ابتدا بایستی نسبت به تسویه شهریه خود اقدام نموده و همچنین تمام نمرات دروس دانشجو قفل آموزش شده باشد، در غیر این صورت امکان درخواست وجود ندارد.
 2. فاصله زمان دفاع با تاریخ تصویب پروپزال در گروه مربوطه باید حداقل شش ماه باشد.
 3. بازه زمانی لازم جهت دفاع از پایان نامه از زمان تکمیل درخواست دفاع ( از طریق پیشخوان خدمت گلستان) توسط دانشجو تا زمان دفاع پیشنهادی حداقل 7 روز ( جهت بررسی فرمهای مربوطه) می باشد.
 4. دانشجویان موظف می باشند پس از تکمیل فرمهای دفاع پایان نامه،  فرم 10.1 مربوط به استفاده و یا انصراف از فرصت پژوهشی و همچنین فرم همانند جو دریافت شده از سایت ایرانداک (توضیح در بند 5) از طریق سامانه https://portal.sau.ac.ir ارسال نمایند، در غیر اینصورت مجوز دفاع ایشان توسط کارشناسان مربوطه تایید  نخواهد شد.
  برای ورود به سیستم مذکور نام کاربری شماره دانشجویی و گذرواژه شماره ملی شما می باشد. (در صورتی شماره ملی شما دارای صفر اولیه می باشد، نیازی به ورود صفرها نیست.)

 5. اخذ گزارش همانندجویی از طریق سامانه همانندجویی ایران داک به آدرس  https://tik.irandoc.ac.ir (با توجه به مصوبه شورای دانشگاه)

  بدیهی است بعد از اخذ گزارش همانندجویی، دانشجو می بایست گزارش همانندجویی را هم در هنگام درخواست دفاع از طریق سیستم دانشگاهی گلستان قسمت پیشخوان خدمت و هم در سایت https://portal.sau.ac.ir بارگذاری نماید.

 6. جهت آشنایی با چگونگی ورود به سامانه آنلاین توصیه اکید می گردد فایل راهنمای زیر را مطالعه کنید. ضمنا نام کاربری و گذرواژه ورود به سامانه دانشجویان در فایل مزبور درج گردیده است.

جهت هرگونه سئوال و مشکل در ساعات اداری (7:30 الی 14:30) با شماره های زیر تماس بگیرید:

دانشکده فنی و مهندسی 38264080-035 داخلی 233

دانشکده علوم انسانی و دانشکده اشکذر 38207180-035 داخلی 2320

دانشکده هنر 38207180-035 داخلی 2457

حوزه معاونت آموزش  و تحصیلات تکمیلی دانشگاه


فایلهای پیوست

 • راهنمای درخواست دفاع پایان نامه کارشناسی ارشد در گلستان
 • راهنمای سامانه همانندجو برای کاربران
 • راهنمای استفاده از دفاع آنلاین ویژه دانشجویان
 • ویدئوی راهنمای درخواست موضوع و پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد در سیستم گلستان