رئیس دانشگاه علم و هنر در آستانه سالگرد قیام و خروش ملت عاشورایی و بصیر حسینی ایران اسلامی، بیانیه ای صادر نمود.

بسمه تعالی
«در زندگىِ پیچیده ى اجتماعىِ امروز، بدون بصیرت نمیشود حرکت کرد. جوان ها باید فکر کنند، بیندیشند، بصیرت خودشان را افزایش بدهند. معلمان روحانى، متعهدان موجود در جامعه ى ما از اهل سواد و فرهنگ، از دانشگاهى و حوزوى، باید به مسئله ى بصیرت اهمیت بدهند؛ بصیرت در هدف، بصیرت در وسیله، بصیرت در شناخت دشمن، بصیرت در شناخت موانع راه، بصیرت در شناخت راه هاى جلوگیرى از این موانع و برداشتن این موانع؛ این بصیرت ها لازم است... بصیرت یعنى این که بدانید چه میخواهید، تا بدانید چه باید با خودتان داشته باشید.» مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید. حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد. روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید.

دانشگاه علم و هنر در آستانه سالگرد قیام و خروش ملت عاشورایی و بصیر حسینی ایران اسلامی، ضمن گرامیداشت حماسه 9دی و قدردانی از ملت شریف ایران به ویژه جامعه دانشگاهی و اساتید بسیجی و ولایتمدار اعلام می دارد که  بار دیگر با آرمان‌های امام راحل (ره) و مقام عظمای ولایت حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) تجدید میثاق می نماید و تحت رهبری معظم له، تمام توان خود را برای حضور در همه عرصه های علمی، فرهنگی، سیاسی برای دفاع از کیان نظام اسلامی و دفع توطئه های فتنه گران داخلی و خارجی، به کار خواهند بست.