این نشست با هدف کلی اشتغال‌زایی و ایجاد فضای کسب و کار برای دانشجویان در روز شنبه مورخ ۱۸تیرماه در سالن جلسات دانشگاه علم و هنر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و هنر، در راستای اشتغال‌زایی و ایجاد فضای کسب و کار برای دانشجویان نشست مشترکی فیمابین اتحادیه طلاو جواهر و دانشگاه علم و هنر برگزار شد.

در این نشست درخصوص؛ تاسیس مرکز نوآوری و طراحی زیورآلات، برگزاری رویدادها و جشنواره‌های منطقه‌ای و ملی مربوط به طراحی طلا و جواهر و همچنین تشکیل کارگروه‌های علمی و پژوهشی برای شناسایی آسیب‌ها و تقویت نقاط قوت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

با توجه به این‌که دانشگاه علم و هنر از سال ۱۳۹۸ موفق به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی طراحی و ساخت طلا و جواهر شده است، نیاز دانشجویان به آموزش در فضای بازار و صنعت نیز از دیگر مواردی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد.

طراحی و ایده پردازی در حوزه طراحی طلا و جواهر یکی از مسائلی بود که صنعت و بازار به آن نیاز ویژه دارد؛ به‌عنوان یک نقطه ضعف یاد شد؛ بنابراین ایجاد و تاسیس مرکزی با عنوان «مرکز نوآوری و طراحی زیورآلات» در دستور کار جلسه قرار گرفت و قرار شد این امر مهم در قالب یک تفاهم‌نامه مشترک به بحث و بررسی گذاشته شود. نظر به این‌که شهر یزد به‌عنوان شهر ملی طلا به ثبت رسیده است، استفاده‌ی هم‌زمان و مشترک از توانمندی‌های دانشجویان، اساتید، فضاهای آموزشی دانشگاه و بازار می‌تواند به رونق و اعتبار شهر ملی طلا بیافزاید. تفاهم مشترکی می‌تواند آینده بازار کار و اشتغال دانشجویان را برای مدت‌ها تامین کند.