مراسم یادواره سالگرد تدفین شهید گمنام دانشگاه علم و هنر که آبانماه سال ۱۳۶۱ در عملیات محرم منطقه شرهانی به فیض شهادت نائل آمده و سال گذشته در این دانشگاه تدفین شده بود، برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و هنر، «حسین دهقان» مدیر کل دانشجویی فرهنگی دانشگاه علم و هنر یزد ضمن بیان این که شهادت هنر مردان خداست و تداوم راه ایشان رمز بقا و ماندگاری نظام جمهوری اسلامی است، گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مایه‌ی بقای انقلاب اسلامی است و امروز ایران اسلامی به برکت شهدای انقلاب در عرصه‌های ملی و بین المللی بر قلل رفیع افتخار ایستاده است.

وی افزود: در همین راستا نیز دانشگاه علم و هنر در سالگرد یک سالگی، میزبانی از پیکر مطهر شهید ۱۹ ساله گمنام کشورمان، مراسم یادواره‌ای را با حضور خانواده معزز شهدا و ایثارگران، مسئولان و دانشجویان و مردم ولایتمدار استان در جوار آرامگاه این شهید گرانقدر به آدرس یزد - میدان عالم - انتهای بلوار شهدای گمنام - دانشگاه علم و هنر برگزار می‌کند.

دهقان افزود: این مراسم بعد از نماز مغرب و عشاء روز سه شنبه ۲۸ دیماه با سخنرانی حجت الاسلام «مسعود عالی» استاد سطح عالی حوزه علمیه قم و مداحی حاج «مهدی سلحشور» از مداحان برجسته کشوری برگزار خواهد شد.

این مسئول در پایان با اشاره به ساخت یادمان این شهید گمنام در دانشگاه، از عموم مردم برای حضور در این مراسم معنوی دعوت کرد.

یادآور می‌شود؛ عملیات آفندی محرم ساعت ۲۲:۰۸ روز دهم آبان ماه سال ۱۳۶۱ با رمز «لا حَوْلَ وَلا قُوَّةَ إِلَّا بِاللهِ_ یا زینب علیها سلام» در نوار مرزی ایران و عراق که از سمت شرق به رودخانه دویرج، شهر دهلران و موسیان و محور چم‌هندی، چم‌سری و عین‌خوش و شرهانی و همچنین از سمت غرب و در داخل خاک عراق شامل شهر علی‌الغربی، علی‌الشرقی و شهر عماره بود، آغاز شد. این عملیات از اهمیت بالایی برخوردار بود به نحوی که صدام برای هدایت یگان‌های عراقی در منطقه حضور یافت و از حداکثر توان نظامی ارتش عراق برای جلوگیری از پیشروی نیروهای ایرانی استفاده کرد.