امیر ارسلان سراجه دانشجوی رشته مهندسی پزشکی دانشگاه علم و هنر یزد در جشنواره بین المللی اختراع و نوآوری خیام با کسب مدال نقره افتخار آفرینی نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و هنر، جشنواره بین المللی اختراع و نوآوری خیام با حضور شرکت کنندگان  28 کشور جهان همچون ایران، کانادا،  اتریش، لهستان، ایتالیا، کره جنوبی، ژاپن و ... به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

امیرارسلان سراجه دانشجوی مهندسی پزشکی دانشگاه علم و هنر در این جشنواره با رونمایی از ربات آلفا توانست در این سری از مسابقات مدال نقره را کسب و برای کشورمان افتخارآفرینی نماید.

با گفتگوی روابط عمومی دانشگاه با آقای سراجه، هدف از ساخت این ربات را انجام وظایف یک گروه از ماشین آلات صنعتی پرکاربرد در سطح جامعه مثل بیل مکانیکی، لودر، بولدوزر، دستگاه حفاری و ... بصورت انفرادی و با دقت بیشتر بیان نمود.

شایان ذکر است این جشنواره با حمایت گسترده کشورها، موسسات تحقیقاتی، شرکت های نوآور، دانشگاه ها و مراکز علمی، تاجران و صنعت گران داخلی و خارجی برگزار می شود و به عنوان تنها رویداد بین المللی منتخب در ایران از سوی سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان (WIIPA) است.