در چهارمین دوره نانواستارت آپ مطابق با معیارهای اعلامی، 100 نفر برگزیده اول این آزمون‌ها به عنوان پذیرفته‌شدگان اولیه نانواستارت‌آپ اعلام شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و هنر، چهارمین دوره نانواستارت‌آپ با هدف رشد و پرورش تیم‌های توانمند و رساندن ایده‌های مبتنی بر فناوری نانو به پروتوتایپ (نمونه اولیه) در قالب برنامه‌ای یک‌ساله در اوایل شهریور ماه ثبت نام اولیه شدند. در این میان آیدا خزلی دانشجوی رشته مهندسی پزشکی دانشگاه علم و هنر موفق به پذیرش اولیه در دهمین مسابقه ملی فناوری نانو شد.

نانو استارتاپ یک برنامه حمایتی یک ساله که توسط ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری برگزار می شود؛ در این برنامه تیم‌ها ایده‌های فناورانه خود را در قالب حل یک چالش فناورانه ارائه می‌کنند و در آن از تسهیلات مادی و معنوی مورد نیاز برای توسعه ایده خود بهره‌مند می‌شوند. بنابراین می‌توان گفت نانو استارتاپ، برنامه‌ای برای توسعه کسب و کارهای نوپای این حوزه است. علاقمندان به شرکت در چهارمین دوره نانو استارتاپ باید در دهمین مسابقه ملی فناوری نانو شرکت کنند؛ چهارمین دوره این برنامه به حوزه آب رسانی و تأمین آب، فاضلاب، مدیریت پسماند، بازیافت مواد، پاکسازی محیط زیست و سایر فعالیت‌های مرتبط تعلق دارد.