به مناسبت روز جهانی گردشگری در حضور جمعی از مسئولان ارشد حوزه گردشگری استان و «محمدحسین پاپلی یزدی» از پژوهشگران برتر کشوری همایش استانی رویداد دیدار با محوریت «نقش دانشگاه در توانمندسازی ارکان فعال گردشگری» به میزبانی دانشگاه علم و هنر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و هنر، همایش استانی رویداد دیدار با محوریت «نقش دانشگاه در توانمندسازی ارکان فعال گردشگری» به مناسبت روز جهانی گردشگری در حضور جمعی از مسئولان ارشد حوزه گردشگری استان و «محمدحسین پاپلی یزدی» از پژوهشگران برتر کشوری به میزبانی دانشگاه علم و هنر یزد برگزار شد.

در این همایش دکتر مهدی باصولی رییس جهاددانشگاهی یزد با بیان این که توسعه گردشگری مستلزم نیروی انسانی پویا، خلاق، متعهد و کارآفرین است، گفت: تطبیق اصولی در ارائه دروس دانشگاهی با نیاز حوزه گردشگری یکی از ضرورت‌‎های اجرایی برای توسعه گردشگری کشور است.

وی اظهار کرد: توجه به نیروی انسانی متخصص با مهارت‌های متنوع از جمله ضرورت‌های اجرایی در حوزه گردشگری است.

این مسئول با اشاره به ظرفیت‌های علمی و آموزشی دانشگاه علم و هنر به عنوان بزرگترین دانشگاه غیرانتفاعی استان، ادامه داد: خوشبختانه در استان یزد به واسطه فعالیت دانشگاه علم و هنر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری رشته گردشگری ارائه و تدریس می‌شود.

در این همایش استانی فرماندار یزد گفت: تدوین طرح جامع توسعه گردشگری یزد که تمام ابعاد زیرساختی را مد نظر قرار داده باشد برای یزد ضروری است.

سید محمد رستگاری با اشاره به ضرورت مشارکت جامعه دانشگاهی برای تدوین طرح جامع توسعه گردشگری و تقویت زیرساخت‌های لازم در این خصوص، گفت:‌ فرمانداری آماده هرگونه همکاری با طرح هایی است که متناسب با نیاز یزد و در چارچوب قوانین و شرایط مدیریت استان تدوین و ارائه شود.

شهردار یزد «جمال الدین عزیزی » با بیان این که امیدواریم مراکز آموزش عالی یزد به ویژه دانشگاه علم و هنر بتوانند تحولی لازم در حوزه آموزش گرفتن و آموزش دادن ایجاد کنند، گفت:‌ نتایج این چنین رویدادهایی باید به عنوان راهکار توسعه ای تدوین و منتشر شود.

در این مراسم پاپلی‌یزدی توجه به علم و فرآیند تشریفات را از دیگر ضرورت‌های اجرایی برای توسعه گردشگری در استان یزد دانست و بیان کرد:‌ گردشگری بدون شبکه سازی متشکل از مهارت‌های مختلف به هیچ عنوان امکان توسعه و پیشرفت ندارد.

این پژوهشگر برتر کشوری با بیان این‌ که شبکه سازی در حوزه گردشگری حضور گردشگران کشورهای مختلف دنیا را تسهیل‌تر می‌کند، گفت: مهارت آموزی زبان از دیگر ضرورت‌های رونق گردشگری است.

گفتنی است؛ رونمایی از کتاب «مذهب عشق» نوشته استاد پاپلی یزدی از دیگر برنامه‌های این همایش استانی در یزد بود.