رویداد استارتاپ ویکند ناب فرهنگی اجتماعی یزد با حضور تقریبا 100 نفر از علاقه مندان به کارآفرینی و دانشجویان دانشگاه های استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و هنر، رویداد استارتاپ ویکند ناب فرهنگی اجتماعی با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، اداره کل ورزش و جوانان استان یزد، شهرداری یزد و آکادمی کسب و کار تکتا در روزهای چهارشنبه 14 آذر الی پنجشنبه 16 آذر به مدت سه روز متوالی برگزار شد.

گفتنی است این رویداد با حضور 100 نفر از علاقه مندان به کارآفرینی و دانشجویان دانشگاه های استان در خصوص مهارت هایی شامل ایده پردازی، تیم سازی، بوم ناب، اعتبار سنجی (تست مامان)، ارائه تاثیرگذار و ....آموزش دیده شده اند و ایده های خود را در اختتامیه ارائه دادند.

محورهای این رویداد شامل؛ تولید محتوای فرهنگی اجتماعی، حل آسیب های فرهنگی اجتماعی، جوانان و بانوان، امور سالمندان و معلولین، امور کودکان کار، انیمیشن و بازی، هنر و معماری، گردشگری فرهنگی مذهبی، حقوق شهروندی و ترویج کتاب خوانی برگزار شد.

در این رقابت آموزشی تیمی از دانشجویان دانشگاه علم و هنر با رعایت اصول و قوانین استارتاپی توانستند حائز مقام اول شوند.

گفتنی است، استارت‌آپ ناب یک رویداد آموزشی-تجربی غیرانتفاعی است که همانند رویداد استارت‌آپ ویکند طراحی شده و در پایان هفته برگزار می‌گردد. هدف این رویداد، افزایش رغبت جوانان و علاقه‌مندان به کارآفرینی برای راه‌اندازی کسب‌وکار از طریق آموزش عملی است. در این رویداد آموزشی مشتاقان کارآفرینی گردهم می‌آیند تا با اشتراک‌گذاری ایده‌هایشان و تشکیل تیم‌ها به راه‌اندازی مدل‌های کسب‌وکار بپردازند.