توجه مهم

دانشجوی گرامی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید برای استفاده بهتر از سامانه آموزش مجازی اطلاعیه زیر را به دقت مطالعه فرمایید:

ـ کلاسها طبق برنامه هفتگی شما به صورت آنلاین از طریق سامانه sau.iranlms.org برگزار خواهد شد. جهت ورود به سامانه آنلاین آموزش، بصورت پیش فرض نام کاربری شماره دانشجویی و رمز ورود شماره ملی می باشد.(حتما صفحه کلید خود را در حالت انگلیسی قرار دهید.)

ـ‌ برای حفظ امنیت پروفایل شما در سامانه توصیه می شود حتما رمز عبور خود را تغییر دهید.

ـ لازم به توضیح می باشد که برای ورود به سامانه آنلاین آموزشی (دانشجویان) در صورتیکه شماره ملی با صفر شروع می شود جهت ورود به سامانه شماره ملی با صفر درج شود.

ـ پس از ورود به سامانه و کلیک روی درس مورد نظر جهت ورود به کلاس می بایست روی گزینه "پیوستن به جلسه" کلیک نمایید. کلاسهای آنلاین با حضور استاد شروع خواهند شد، لذا تا زمانی که استاد مربوطه وارد کلاس نشود، دانشجو نمی تواند وارد کلاس شود، بنابراین در حالت انتظار خواهید بود.

ـ در زمان ورود به جلسه آنلاین، گزینه میکروفن را انتخاب نمایید تا بتوانید در صورت نیاز از میکروفن استفاده کنید. لازم بذکر است بعد از ورود به کلاس، از نوار پایین سامانه حتما میکروفن را در حالت غیرفعال قرار دهید.

ـ برای دیدن برنامه هفتگی می‌توانید از گزارش 88 (قبل از حذف و اضافه) و یا گزارش 78 (بعد از حذف و اضافه) در سیستم گلستان به آدرس golestan.sau.ac.ir  استفاده نمایید.

ـ حضور در کلاس‌های آنلاین الزامی می‌‌باشد.

ـ با توجه به این‌که نمرات هر درس ترکبیی از ارزیابی مستمر توسط استاد درس در طول ترم، شرکت در کلاس، حل تمرین ... و امتحان پایان ترم می‌باشد، لذا در صورت عدم حضور در کلاس از این نمرات محروم می‌شوید.

ـ در صورت اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر برگزاری کلاس ها بصورت حضوری، اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.

 

توجه1 : توصیه می شود قبل از شروع کلاسها، ویدئوهای ضبط شده نحوه شرکت در کلاسهای آنلاین (قرار گرفته در ذیل اطلاعیه) را با دقت مشاهده نمایید.

توجه 2: دانشجویان گرامی پیش از ورود تاکید می شود فایل راهنمای pdf نحوه ورود به سامانه در ذیل همین اطلاعیه را با دقت مطالعه نمایند.

توجه3: لازم بذکر است سیستم آموزش مجازی آنلاین طوری طراحی گردیده که دانشجو می تواند در صورت تمایل به ضبط کلاس اقدام نمایند. لذا تاکید می شود راهنمای نحوه ذخیره سازی کلاسهای آنلاین (در ذیل همین اطلاعیه) حتما مشاهده گردد.

توجه 4: جهت اتصال به سامانه آنلاین ترجیحاً از لپ‌تاپ یا سیستم کامپیوتر استفاده کنید. در غیر اینصورت با موبایل یا تبلت هم میتوانید به سامانه متصل شوید.
ـ در استفاده از سامانه آموزش آنلاین بایستی از مرورگرهای موزیلا فایرفاکس و یا گوگل کروم آپدیت شده استفاده نمایید و بدلیل مشکلات مرورگرهای شبیه اینترنت اکسپلورر مسلما در زمان ورود به کلاس آنلاین دچار مشکل خواهید شد.

ـ حتما از اتصال اینترنت و پایداری آن مطمئن شوید، تا در زمان برگزاری جلسه آنلاین دچار تداخل و در نتیجه منجر به خروج از جلسه نشوید.

ـ زمان اتصال به سامانه آنلاین،vpn  و فیلترشکن سیستم خود را غیرفعال نمایید.

ـ در صورت استفاده از موبایل، در گوشی های اندروید، بایستی مرورگر google chrome بروز شده (آپدیت) داشته باشید. جهت دانلود این مرورگر به فروشگاهplay  موبایل خود مراجعه کنید. در گوشی هایios، از مرورگر safari بروز شده (آپدیت) استفاده کنید.اگر ios شما آپدیت باشد، مرورگر شما آپدیت خواهد بود.

ـ آن دسته از دانشجویانی که با لپ تاپ یا سیستم به سامانه آنلاین وصل میشوید، نرم افزارAny Desk را روی سیستم خود داشته باشید تا درصورت بروز مشکل، گروه پشتیبانی در اسرع وقت مشکل شما  را حل کند.

ـ برخی اساتید فایل های نوشتاری را برای دانشجویان به اشتراک می‌گذارند، لذا این بخش از سامانه را نیز بررسی و فایل های مرتبط را دانلود نمایید.

ـ در صورت داشتن هرگونه مشکل با شماره های 09103095095 یا 09901355336 تماس حاصل فرمایید.


ویدئوهای آموزشی استفاده از سامانه آموزش مجازی دانشگاه علم و هنر

  • نحوه شرکت در کلاسهای آفلاین و آنلاین
  • راهنمای نحوه ذخیره سازی کلاسهای آنلاین

راهنمای استفاده از سامانه آموزش مجازی ویژه دانشجویان

  • فیلم راهنمای دانشجویان جهت شرکت در کلاسهای آنلاین
  • راهنمای استفاده از سامانه آموزش مجازی ویژه دانشجویان دانشگاه علم و هنر