دانشگاه علم و هنر برای دومین سال متوالی مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین را با همکاری هیئت رایةالهدی دردهه اول ماه محرم برپا می نماید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و هنر،حوزه دانشجویی فرهنگی دانشگاه علم وهنر در راستای قیام اباعبدالله الحسین (ع) و جهت احیای فرهنگ ناب و منحصر به فرد عاشورا و تعظیم شعائر، برای دومین سال متوالی مراسم عزاداری آن حضرت را با همکاری هیئت رایةالهدی دردهه اول ماه محرم برپا می نماید. این مراسم با سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین سید کمال باقری و مرثیه سرایی  مداحان اهل بیت برادران سیدعلی حسینی و سیدعلی کاظمی نسب در 11 شب برپا می گردد.

شایان ذکر است با توجه به هدفمند بودن سخنرانی ها شعار امسال این هیئت ((هوای خانه ما بی قراریاری توست)) درنظر گرفته شده ونیز  سعی گردیده مباحث حول محورمسائل خانواده صحبت گردد.

همچنین برای برپایی هرچه باشکوه تر این مراسم و رفاه حال خانواده های شرکت کننده اتاقهای کودک ویژه پسران ودختران در سنین مختلف برپا گردیده است.

لازم به ذکر است طی چند شب برگزاری هیئت، میزبان عزاداران حسینی بوده‌ که در این دهه هیئت رایةالهدی میزبان مدعوینی از جمله علمایی همچون حضرت آیت الله ناصری امام جمعه محترم یزد و حضرت آیت الله مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد و حجت الاسلام و المسلمین آیت اللهی امام جمعه موقت یزد و حجت الاسلام و المسلمین صدرالساداتی نماینده محترم ولی فقیه در نهاد دانشگاه پیام نور و همچنین حضور مسئولین استان از جمله سرهنگ موسوی؛جانشین هماهنگ کننده سپاه استان،جناب آقای اسعدی؛معاونت دانشگاه علم و هنر،جناب آقای تفتی پور؛معاون اداری و مالی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، جناب آقای شمس؛ دادستان محترم یزد اشاره کرد.

گفتنی است خیمه شصت و سوم؛ محفلی است که در آن خانواده‌ها به همراه اعضای خانواده خود حضور پیدا می‌کنند و در تعظیم این شعائر حسینی، نقش مؤثری ایفا می‌نمایند. بدین جهت؛ با مخاطب‌شناسی و آنالیز مخاطبان، حجت الاسلام والمسلمین باقری با تبیین نقش محوری خانواده‌ها و بنیان و روابطی که باید در خانواده حاکم باشد، به رفع نیاز اندیشه‌ای و شناختی اعضای خانواده‌ها می‌پردازند.

ضمنا در حاشیه برگزاری این مراسم نمایشگاه کتاب و موکب های پذیرایی نیز برپا می باشد.