پیرو اطلاعیه‌های مورخ 98/08/06 و 98/08/22، بدین‌وسیله به اطلاع علاقمندان به تحصیل در رشته‌های تحصیلی دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی ســال 1398 (اعم از داوطلبانی که در آزمون مذکور ثبت‌نام نموده و یا ننموده‌اند) می‌رساند برای اطلاع از رشته‌های تحصیلی متناسب با نوع مدرک دیپلم خود در شاخه های فنی و حرفه ای یا کاردانش در این مرحله، می‌توانند جداول حاوی اطلاعات رشته‌ محلها  را مشاهده نموده و ضمن مشخص نمودن رشته و مورد علاقه خود، با همراه داشتن مدارک ذیل و با توجه به موارد اعلام شده  از تاریخ 98/09/05  لغایت 98/10/30 به دانشگاه علم و هنر مراجعه نمایند.

1- کلیه متقاضیان می‌بایست دارای گواهینامه‌ پایان‌ تحصیلات‌ دوره متوسطه‌ نظام جدید در یکی‌ از رشته‌های شاخه‌های‌ فنی ‌و حرفه‌ای ‌و کاردانش و یا احراز شرایط دانش‌آموختگی در یکی‌ از رشته‌های مذکور و یا دیپلم فنی ‌و حرفه‌ای دوره‌ چهار ساله‌ (نظام‌ قدیم) در رشته‌های امتحانی متناسب با نوع دیپلم خود طبق جدول شماره 4 مندرج در صفحه 15 تا 19 دفترچه راهنمای دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال 1398 و اطلاعیه اصلاحات مربوط به آن مورخ 07/05/98  «مندرج درپایگاه اینترنتی این سازمان» و فقط در رشته‌های تحصیلی کاردانی ناپیوسته بوده و یا حداکثر تا تاریخ 30/06/98 نسبت به اخذ مدرک مربوط اقدام نمایند.  بدیهی است فارغ‌التحصیلان در مدارک فوق تا تاریخ 30/11/98 در صورت امکان شروع به تحصیل از سوی موسسه آموزش عالی مربوط، برای نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98 می‌توانند در این مرحله متقاضی ثبت‌نام شوند. 

2- کلیه داوطلبان می‌بایست در زمان ثبت‌نام از طریق مؤسسه مربوط، بابت هزینه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 275.000 (دویست و هفتاد و پنج‌ هزار) ریال از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان اقدام نمایند.

3- هر داوطلب منحصراً مجاز است یکی از کدرشته محلهای مربوط را که متناسب با مدرک دیپلم خود می‌باشد و مطابق جدول شماره 4 دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در دوره‌های فوق و اطلاعیه اصلاحات مربوط به آن مورخ 07/05/98 (دفترچه مذکور و اطلاعیه اصلاحات مربوط به آن از طریق سایت این سازمان قابل دسترسی می‌باشد) انتخاب نماید

4- داوطلبان می‌بایست در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مربوط از طریق دانشگاه در خصوص کدرشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را بعمل آورند. بدیهی است پس از ثبت، کدرشته محل ثبت شده برای داوطلبان قابل تغییر و یا تعویض نیست.

5- کلیه داوطلبان می‌بایست در زمان اعلام شده مدارک خود را برای بررسی به دانشگاه محل تقاضا ارسال و یا تحویل نمایند. پس از بررسی مدارک درصورت داشتن شرایط از داوطلب فرم تعهد (برای جلوگیری از ثبت مشخصات داوطلب در چند رشته‌محل و یا چند موسسه)اخذ خواهد شد.

6- چنانچه متقاضی قبلاً در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی دوره های کاردانی نظام جدید  سال 1398 (مرحله شهریور ماه) قرار گرفته باشد و در این مرحله از پذیرش برای ادامه تحصیل در یکی از موسسات ثبت‌نام نماید، قبولی قبلی وی در شهریورماه سال 1398 لغو و با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد و چنانچه داوطلبان متقاضی، در دوره‌های روزانه مندرج در این اطلاعیه پذیرفته شوند، حتی با دادن انصراف از تحصیل نیز حق انتخاب رشته‌های دوره روزانه را در آزمون سال بعد (1399) نخواهند داشت.

7- کلیه متقاضیان «مرد» می‌بایست در زمان ثبت‌نام و شرکت دراین مرحله، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

8- پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذیرفته شده مشروط (در دانشگاه که به آن مراجعه داشته‌اند) تلقی می‌شوند و شروع به تحصیل آنان تا زمان تایید نهایی این سازمان بصورت مشروط خواهد بود.

مدارک مورد نیاز:

1- اصل و یا گواهی مدرک پایان‌ تحصیلات‌ دوره متوسطه ‌نظام جدید در یکی‌ از رشته‌های شاخه‌های‌ فنی ‌و حرفه‌ای ‌و کاردانش مبنی‌ برگذراندن کلیه واحدهای درسی‌ در دوره ‌سه‌ساله‌، کارورزی و کارآموزی.

2- اصل‌ مدرک‌ دیپلم‌ یا گواهی‌ موقت‌ پایان‌ تحصیلات‌ نظام‌قدیم ‌(هنرستان) مبنی‌ برگذراندن‌ کلیه‌ دروس‌ چهارساله.

3- اصل و یا گواهی مدرک دیپلم شاخه نظری نظام آموزشی جدید3-3-6

4- اصل شناسنامه و 2 برگ تصویر از تمام صفحات آن.

5-  اصل کارت ملی و 2 برگ تصویر از پشت و روی آن.

6- شش قطعه عکس تمام رخ 4×3 تهیه شده در سال جاری.

7- مدرک نظام وظیفه برای برادران مشمول.

8- ارائه رسید درخواست تاییدیه تحصیلی دیپلم به موسسه محل قبولی (درخواست تاییدیه تحصیلی از دفاتر پیشخوان دولت می‌بایست اقدام شود)

تکمیل ظرفیت

گرایش

نام ردیف رشته

مجموعه امتحانی

کد رشته محل

91

 

الکتروتکنیک

12

1855

83

نرم افزار

کامپیوتر

14

2713

89

 

معماری

23

4979

83

 

حسابداری

33

5948

99

 

گرافیک - گرافیک

39

6896